Zapisz się na kurs!

Moje przygotowania do egzaminu maturalnego

Swoje przygotowania do matury rozpoczęłam już po II klasie gimnazjum. Podczas wakacji przeglądałam oferty szkół wyższych, aby dokładnie dowiedzieć się, jakie przedmioty powinnam zdawać na egzaminie maturalnym, żeby dostać się na wymarzony kierunek, na uczelni, na której studiowanie byłoby spełnieniem moich marzeń.

Już w szkole podstawowej wiedziałam, że swoją przyszłość chcę związać z lotnictwem. Przepustką do tego miały być osiągnięte przeze mnie bardzo dobre wyniki z egzaminu maturalnego z matematyki, fizyki oraz języka angielskiego.

Jedyną możliwością, by osiągnąć obrany przez siebie cel była ciężka praca. Starałam się, na co dzień jak najlepiej wywiązywać ze swoich szkolnych obowiązków, regularnie odrabiając zadane prace domowe i przygotowując się do sprawdzianów. Byłam przekonana, że codzienny, nawet drobny wysiłek będzie składową dużego sukcesu na egzaminie maturalnym.

Jednak prawdziwe przygotowania rozpoczęłam dopiero w klasie maturalnej. Był to rok niezwykle wytężonej i ciężkiej pracy. W krótkim czasie musiałam nadrobić zaległości, które kiedyś powstały i nie zostały do końca uzupełnione. Aby lepiej przygotować się do formuły egzaminu rozwiązywałam arkusze maturalne z ubiegłych lat oraz zadania interdyscyplinarne. Rozwiązywanie tego typu zadań pozwoliło mi łatwiej dostrzegać zależności i powiązania pomiędzy poszczególnymi działami w zadaniach egzaminacyjnych.

Chcąc dodatkowo usystematyzować i poszerzyć wiedzę zapisałam się na Kurs Sikory. Udział w zorganizowanych zajęciach dodatkowo pomógł mi zmotywować się do nauki, a rywalizacja z innymi kursantami wymagała ode mnie tego, abym ciągle podnosiła sobie poprzeczkę i wymagała od siebie coraz więcej. Kursowe matury próbne pozwoliły mi sprawdzić moje postępy, weryfikowały moje umiejętności i wskazywały braki, które musiałam jeszcze uzupełnić przed samym egzaminem maturalnym.