Zapisz się na kurs!

Tags: kurs dla klas II, kurs na medycynę, kurs na wum

Przygotowanie do matury na kierunki medyczne lub inne biologiczno-chemiczne

Kurs dla klas III Rozszerzony z biologii i chemii na Uniwersytet Medyczny

„Kurs dla klas III Rozszerzony z biologii i chemii na Uniwersytet Medyczny” przeznaczony jest dla przyszłych studentów kierunków medycznych lub innych biologiczno-chemicznych będących (od września 2024) w III klasie liceum. Zapisy na ten kurs prowadzone są do grup odbywających zajęcia w konkretnych terminach według kolejności wpłat realizowanych przez Uczestników. Po trzech spotkaniach wykładowo-ćwiczeniowych każdy Uczestnik tego kursu napisze egzamin poziomujący, na podstawie którego zostanie zakwalifikowany do grupy o odpowiednim stopniu zaawansowania. Celem egzaminu poziomującego jest dostosowanie sposobu realizacji treści programu nauczania z zakresu matury rozszerzonej do aktualnego poziomu wiedzy i umiejętności Uczestników w danej grupie zajęciowej.

Żadna grupa Kursu dla klas III nie realizuje całego materiału liceum. Kursy całościowe przygotowujące do matury prowadzone są wyłącznie w klasach maturalnych.

Każdy Kursant ma dostęp do aktualnego programu nauczania na swoim indywidualnym koncie po zalogowaniu w systemie Internetowej Rejestracji Kursu Sikory w trakcie trwania danej edycji kursu.

Dane w tabeli dotyczą całego kursu

Kurs dla klas III Rozszerzony z biologii i chemii na Uniwersytet Medyczny

Charakterystyka

Wykłady, ćwiczenia, sprawdziany i matury z biologii i chemii dla klas III zainteresowanych ugruntowaniem wiedzy i umiejętności z zakresu matury rozszerzonej przed przystąpieniem w klasie IV do rocznego kursu maturalnego z wybranych przedmiotów – kurs realizowany według dwóch możliwych programów rozszerzonych w zależności od poziomu zaawansowania zbadanego na egzaminie poziomującym

Wykłady teoretyczne z nauczycielem

30 jednostek* z biologii

30 jednostek* z chemii

Ćwiczenia maturalne omawiane z nauczycielem

Suma jednostek z Wykładowcą

60 jednostek*

Próbne egzaminy maturalne (h)

(2x3h z biologii i 2x3h z chemii) = 12h

Próbne egzaminy wiedzy on-line (h)

(10x2h z biologii i 10x2h z chemii) = 40h

Praca własna w domu (h)

Minimum 30h

Analiza toków rozumowania (rozwinięcie zajęć wykładowych i egzaminów maturalnych)

Minimum

200 ćwiczeń

Suma jednostek/godzin na Kurs dla klas II

(minimum)

112 + 30h

Przedmioty

Biologia Chemia

Zajęcia fakultatywne po spełnieniu dodatkowych warunków

Konkurs Ambasador Zdrowia

Warsztaty z dr n. med. Jarosławem Sikorą

* Jednostka zajęć z Wykładowcą trwa 50 minut. Każda przerwa między wykładami trwa 10 minut. Dla kursu dla klas III jednego dnia odbywają się cztery jednostki wykładowo-ćwiczeniowe.