Zapisz się na kurs! ➥

Zajęcia przedmedyczne

W ramach "Kursu dla klas II Zaawansowanego" prowadzimy zajęcia dodatkowe, mające na celu poszerzenie horyzontów przyszłych lekarzy o zagadnienia, które umykają i są niedoreprezentowane w trakcie edukacji formalnej, a są ważne w kontekście edukacji przyszłych lekarzy. Wszystkie zajęcia są bezpłatne dla uczestników "Kursu dla klas II Zaawansowanego". Podstawą udziału w poniższych zajęciach dodatkowych będą wyniki z egzaminów wiedzy, w tym z pierwszego etapu konkursu Ambasador Zdrowia uzyskane w pierwszym roku kursu (oceniani będą Kursanci, którzy rozwiążą minimum 70% wszystkich sprawdzianów). Poniższe zajęcia są z dużym entuzjazmem przyjmowane przez uczestników.

Wstęp do medycyny ratunkowej

Jak się zachować, kiedy trzeba nagle udzielić pomocy w stanie zagrożenia zdrowia i życia?  Symulacja stanów nagłych ze świata medycyny ratunkowej – ćwiczenia praktyczne pod okiem specjalisty. Ważne objawy częstych chorób.

Prowadząca: Dr Marta Sikora – specjalista medycyny ratunkowej

Medycyna - powołanie czy wyzwanie?

Co mnie pcha na medycynę? Jak wykorzystać okres liceum na przygotowanie do zawodu? Jak się dostać - czyli te kilka punktów, które decyduje o być albo nie być na medycynie. Studia - fakty i mity. Pomiędzy balneologią a ftyzjatrią - czyli, czym są specjalności medyczne i jak je wybierać. Wasze pytania.

Prowadzący: Dr Jarosław Sikora - Kurs Sikory

Zobacz również konkursy dla klas II - Ambasador Zdrowia i High Flyer