Zapisz się na kurs!

Chciałabym opisać mój sposób przygotowania do matury. Myślę, że należy zacząć od tego, że rok temu, jako przyszła maturzystka, byłam osobą bardzo niepewną siebie. Mój plan na życie zamykał się w podjęciu pracy po maturze i myślach o ewentualnych studiach zaocznych, za które musiałabym sama płacić. Wiedza, którą posiadałam na pewno nie zaspokoiłaby wymogów matury, dlatego też wychodziłam z założenia, że moje wymarzone studia w trybie dziennym i w dodatku bezpłatnym z pewnością są poza moim zasięgiem.

Moje nastawienie zmieniło się, gdy wróciłam po wakacjach do szkoły. Widząc brak motywacji w moim środowisku, ludzi pozbawionych ambicji, marzeń i konkretnego planu na życie zrozumiałam, że nie pasuje do tej grupy i zaczęłam mierzyć wyżej. Moja wiara w siebie zdecydowanie wzrosła, gdy przyszłam na pierwsze zajęcia Kursu Sikory. Widząc niepewność na twarzach takich samych ludzi jak ja, uświadomiłam sobie, że startujemy z tego samego miejsca, świat stał wówczas przed nami otworem i wszystko zależało jedynie od nas i od tego, jak wykorzystamy to, co otrzymamy na Kursie. Jak już wspomniałam, pierwsze zajęcia były dla mnie kluczowe. Poznałam strukturę tych zajęć, zrozumiałam wszystkie zasady i już pierwsze wykłady wzbudziły we mnie motywację. Wiedza, jaką otrzymywałam co tydzień była czymś, na co czekałam przez 7 dni w tygodniu przez cały czas trwania kursu. Wszystkie informacje, które były nam przekazywane z pewnością wykorzystam w życiu, a znaczną część przedstawiłam na maturze. Bardzo dokształcające były internetowe lekcje, które robiłam po każdych zajęciach, gdyż uzupełniałam to, czego nie zapisałam podczas wykładu. Cotygodniowe zajęcia wspominam również o tyle pozytywnie, gdyż nie przebiegały one jak szkolne lekcje. Można było odczuć atmosferę częściowego odprężenia jednak nie zapominając po co tak naprawdę tutaj się znalazłam. Wiadomości, które poznawałam na Kursie często wykorzystywałam w szkole, ku ogromnemu zaskoczeniu moich nauczycieli, co myślę, że jest doskonałym obrazem tego, że rzadko kiedy w dzisiejszym systemie edukacji można dobrze zdać maturę polegając jedynie na wiedzy zdobytej w murach szkoły.

Rezultaty moich przygotowań do matury były doskonałe. Dzięki mojej prawie stuprocentowej obecności na Kursie Sikory matura była dla mnie jedynie formalnością. Tak naprawdę podeszłam do niej jak do jednej z wielu egzaminów, dzięki próbnym maturom, z którymi miałam do czynienia na zajęciach. Mój wynik z matury był tak dobry, że nie dość, że dostałam się na studia moich marzeń, to w dodatku będę studiować w trybie dziennym, bezpłatnym i na jednej z najlepszych uczelni w naszym kraju. Patrząc przez pryzmat ostatniego roku, myślę że Kurs Sikory nauczył mnie nie tylko opanowywania ogromnej ilości materiału w krótkim czasie ale również wiary w siebie. Dzisiaj z pełną satysfakcją mogę powiedzieć, że stałam się człowiekiem skorym do realizacji nawet dawno zagrzebanych marzeń, potrafię radzić sobie w sytuacjach, w których rok temu od razu się cofałam jak również mam świadomość własnej wartości i wiedzy i wiem, że świat jest w naszych rękach, a to, jak go wykorzystamy zależy tylko od naszego zaangażowania.