Zapisz się na kurs!

Każdy przez to przechodził – nieprzespane noce, litry kawy, nerwowe powtórki czy desperackie spanie z książkami pod poduszką, dające złudną nadzieję na lepszy wynik. Kończąc 2 klasę liceum postanowiłam, że moje przygotowanie do egzaminu dojrzałości będzie wyglądało inaczej – nie chciałam odkładać powtórek na ostatnią chwilę.

O kursach przygotowujących do matury słyszałam już wcześniej, ale dopiero w wakacje postanowiłam zapisać się na Sikorę. ,,Jeśli szukasz dobrego kursu, to tylko tam” usłyszałam od znajomego. Pierwsze zaskoczenie – test kwalifikacyjny. Wysoki poziom był dla mnie nowością, ale udało mi się, zostałam przyjęta na piątkową geografię. Drugim zaskoczeniem były pierwsze zajęcia – nie nadążałam z notatkami, testy w laboratorium maturalnym były co najmniej o poziom wyżej od zadań maturalnych, a materiały dołączone do nich tak obszerne, że nie sposób było nauczyć się wszystkiego. Po miesiącu zajęć zauważyłam jednak postępy – na fakultetach szkolnych czułam się pewniej, a zadania z omówionego na kursie materiału rozwiązywałam bez problemu. Po krótkim wzlocie przyszedł czas na maturę próbną, której rezultat dobitnie pokazał mi, jak wiele nauki przede mną, jednocześnie determinując do dalszej pracy. Połączenie codziennego przeglądania notatek z Kursu i uważnego czytania materiałów z platformy internetowej okazało się być doskonałą receptą na poprawienie wyników. Nie poddając się piątkowemu zmęczeniu, wytrwale chodziłam na każde zajęcia. Wynik ostatniego egzaminu pisanego na Sikorze (o ponad 30% większy niż pierwszy), wyćwiczone schematy maturalne i przyswojona wiedza sprawiły, że przed właściwym egzaminem nie odczuwałam już stresu. Otwierając arkusz maturalny, wiedziałam, że jestem w stanie uzyskać zadowalający mnie rezultat – i tak też się stało, bez problemu dostałam się na wymarzone studia.

Dzisiaj miło wspominam spędzone na Kursie godziny – nie tylko poznałam tam ambitnych ludzi, ale nauczyłam się też wytrwałości w dążeniu do celu i sumiennej pracy. I najważniejsze – moje palce są gotowe do tworzenia notatek z wykładów w rekordowym tempie :).