Zapisz się na kurs!

Byłem uczestnikiem kursu Sikory w roku szkolnym 2019/2020. Ostatnia klasa liceum, tzw. "maturalna" będzie dla mnie niezapomnianym rokiem, ponieważ spędziłem setki godzin przed biurkiem przygotowując się do egzaminu dojrzałości, które zdecydowanie się opłaciły. 83% z fizyki i 92% z matematyki rozszerzonej pozwoliło mi wybrać się na kierunek o którym marzyłem - Automatykę i Robotykę na PW.
Zapisując się na kurs, zastanawiałem się ile tak naprawdę mi pomoże. Już od pierwszych zajęć byłem w stanie zauważyć, że podejście nauczycieli jest bardzo profesjonalne. Sposób nauczania również wywarł na mnie spore wrażenie - m.in. wypisywanie w podpunktach algorytmu rozwiązywania zadań, które było niebywale skuteczne. Dodatkowo nauczyciele pokazują wiele trików, które można wykorzystać przy rozwiązywaniu zadań na maturze. Matury Sikory są również pomocne, dzięki nim uczeń jest w stanie przyzwyczaić się do techniki jaką sobie obierze (na przykład, najpierw robi zadania proste, potem dopiero trudniejsze) i wchodzi na prawdziwy egzamin z mniejszym stresem.
Niemniej jednak uważam, że kurs jest dla osób, które CHCĄ się sumiennie uczyć. Mało kto osiągnie znakomite wyniki z rozszerzeń jedynie chodząc w weekendy na zajęcia. Zdecydowaną większość wysiłku trzeba włożyć w tygodniu, rozwiązując po szkole zadania domowe, bądź przygotowując się do matur Sikory.
Podsumowując, zapisanie się na kurs Sikory było dla mnie najlepszym wyborem. Cena kursu jest korzystna (3 godziny w tygodniu na zajęciach prywatnych z matematyki bądź fizyki kosztowałoby mnie kilka razy więcej), sposób nauczania, tak jak wcześniej wspominałem, bardzo skuteczny. Czego więcej oczekiwać? Polecam! :)